Korzyści z używania COMPEED®

Korzyści

Korzyści COMPEED® Niewidocznych plastrów na opryszczkę

The COMPEED® advantage

COMPEED® Niewidoczne plastry na opryszczkę leczą i chronią sprawiając, że pozbywasz się opryszczki szybko i w dyskretny sposób. Ocenia się, że opryszczka dotyka do 20% z nas- a więc jesteś w dobrym towarzystwie! Możesz zastosować szybko działające, skuteczne plastry na opryszczkę COMPEED®!

Najczęściej zadawane pytania

Mity

Odpowiedzi

Jak szybko działa plaster?

Plaster zaczyna działać natychmiast po nałożeniu, a jego właściwości przyspieszające leczenie* zostały potwierdzone klinicznie! Porównawcze, wieloośrodkowe badanie kliniczne** wykazało brak klinicznie istotnych różnic w szybkości zwalczania opryszczki pomiędzy COMPEED® Niewidocznymi plastrami na opryszczkę a kremem z 5% zawartością acyklowiru.

Powrót

Czy plaster zawiera substancję czynną?

Nie, ponieważ plastry nie mają na celu zapobiegania namnażaniu się wirusa, lecz leczenie zmian opryszczkowych. Całkowite wyeliminowanie wirusa jest właściwie niemożliwe. COMPEED® Niewidoczne plastry na opryszczkę leczą zmianę chorobową dzięki warstwie Hydrokoloidu-075, mającego zastosowanie w najnowocześniejszych, opatentowanych technologiach leczenia ran. Wykorzystanie tego materiału pozwala na tworzenie ultracienkich, elastycznych i dyskretnych opatrunków. Plaster oferuje również szereg dodatkowych korzyści terapeutycznych.

Powrót

Czy można przycinać plaster do wielkości odpowiadającej ognisku opryszczki?

Nie. Należy tego unikać, ponieważ może to osłabić skuteczność procesu leczenia*.

Powrót

Czy w trakcie noszenia plastra można jeść i pić?

Tak. Trzeba jednak zadbać, by plaster się nie odkleił. Ponieważ wirus opryszczki obecny jest również w ślinie osób zakażonych, nie zaleca się używania wspólnych naczyń i sztućców.

Powrót

Czy plaster chroni przed promieniowaniem UV?

Nie. Zalecamy, aby w miarę możliwości nie wystawiać zmian opryszczkowych na działanie słońca.

Powrót

Czy można stosować plaster w trakcie ciąży lub karmienia piersią?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem plastrów na opryszczkę COMPEED®.

Powrót

Czy po przyklejeniu plastra można się całować?

Zalecamy ostrożność. Prawidłowo nałożony plaster obniża ryzyko zakażenia poprzez ranę. Mimo to konieczne jest zachowanie środków ostrożności typowych przy zakażeniu opryszczką. Ponieważ wirusy obecne są również w ślinie osób cierpiących na opryszczkę, zaleca się unikać intymnych kontaktów w czasie czynnej infekcji.

Powrót

Czy na plaster można nakładać podkład, szminkę lub krem z filtrem UV?

Tak, należy jednak pamiętać, by nie nakładać szminki ani kremu pod plaster, gdyż może to obniżyć jego przylepność.

Powrót

Czy plaster można nosić przez całą dobę, czy tylko w ciągu dnia?

Dla uzyskania najlepszych rezultatów radzimy nosić plaster 24 godziny na dobę.

Powrót

Czy opryszczka jest chorobą zakaźną?

Tak. Podczas czynnej infekcji może łatwo dojść do przeniesienia wirusa HSV-1 na drugą osobę poprzez pocałunek lub korzystanie ze wspólnego naczynia. COMPEED® Niewidoczne plastry na opryszczkę szczelnie osłaniają opryszczkę, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusa. Dodatkowo, plastry uniemożliwiają chorym dotykanie miejsca infekcji, jeszcze bardziej ograniczając ryzyko zakażenia.

Powrót

Mity

Czy opryszczka wynika z braku higieny?

Nie. Opryszczka to bardzo rozpowszechniona choroba. Badania wskazują, że niemal 80% populacji powyżej trzydziestego roku życia w pewnym momencie życia zaraża się wirusem HSV-1, natomiast u 20% co pewien czas występują objawy opryszczki.

Powrót

Czy opryszczka pojawia się po przeziębieniu?

Niekoniecznie. Nawroty opryszczki zwykle występują na skutek stresu lub przemęczenia. Czynniki sprzyjające rozwojowi choroby obejmują: ekspozycję na działanie promieni słonecznych lub niskich temperatur, menstruację, działanie hormonów, gorączkę, przeziębienie lub grypę, zmęczenie i osłabienie układu odpornościowego.

Powrót

 

* leczenie zmian opryszczkowych
**Karlsmark T, Goodman JJ, Drouault Y, Lufrano L, Pledger GW. Randomizowane badanie kliniczne w celu porównania plastrów na opryszczkę COMPEED® z kremem z 5% zawartością acyklowiru w leczeniu opryszczki wargowej. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2008; 22 (10): 1184-1193.