Jak stosować?

Jak stosować COMPEED®

  • Możesz stosować plastry COMPEED® na każdym etapie rozwoju opryszczki. Najlepiej jednak zastosować je już przy jej pierwszych objawach, tj., gdy wystąpi uczucie mrowienia lub swędzenia.
  • Umyj ręce przed i po nałożeniu plastra.
  • Plastry należy nosić 24 godziny na dobę do momentu wyleczenia opryszczki*. Plaster samoczynnie odkleja się po ok. 12 godzinach** i należy go wtedy zastąpić nowym.
  • Nie odklejaj plastra np. aby ułatwić dostęp powietrza do zainfekowanego miejsca. Może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i może nawet wydłużyć czas leczenia. Plaster pozwala utrzymać optymalne warunki dla gojenia się opryszczki.

Obejrzyj nasz film, aby zobaczyć jak szybko i skutecznie przykleić COMPEED® Niewidoczny plaster na opryszczkę

Sposób nakładania plastra

1.

Umyj ręce. Sprawdź, czy skóra jest czysta i sucha. Nie używaj w połączeniu z kremem, gdyż plaster może zbyt słabo przylegać do opryszczki, by zapewnić pełne korzyści terapeutyczne.

2.

Wyjmij aplikator z opakowania i chwyć jego końce obiema rękami.

3.

Delikatnie pociągnij za końce aplikatora w kierunkach zgodnych ze strzałkami, aż do odsłonięcia połowy samoprzylepnej części plastra. Staraj się nie dotykać samoprzylepnej strony plastra.

4.

Przyłóż plaster do miejsca z opryszczką i delikatnie dociśnij palcem jego odsłoniętą część przyklejając go.

5.

Chwyć górną część aplikatora i powoli odchyl ją w dół, starając się, aby plaster pozostał w odpowiednim miejscu i równo przylegał do wargi.

Jak zdjąć plaster

Jeśli plaster pozostaje przyklejony, nie ma konieczności zdejmowania go czy zmiany. Jeśli plaster zaczyna się odklejać od skóry, należy go zdjąć i nakleić nowy.

  1. Aby zdjąć plaster, należy odkleić go na krawędzi.
  2. Obiema dłońmi chwycić odklejoną krawędź plastra.
  3. Rozciągnąć plaster na boki, oddalając od siebie dłonie w miarę odklejania plastra.
* leczenie zmian opryszczkowych
**W badaniu klinicznym z udziałem 174 uczestników, u 25% badanych plaster utrzymywał się na skórze przez 12 godzin lub dłużej. W indywidualnych przypadkach czas ten może się różnić.