Identyfikacja problemu

Produkty

COMPEED® Krem na noc na popękane pięty

COMPEED® Krem na popękane pięty
COMPEED® Krem na popękane pięty

COMPEED® Krem na noc na popękane pięty

Opis produktu

Regeneruje nawet mocno popękaną skórę.

Potwierdzone działanie już po 1 nocy!* 

COMPEED®Krem na noc na popękane pięty zawiera specjalne połączenie mocznika i kwasu mlekowego, dzięki czemu szybko poprawia wygląd pięt. Nie pozostawia tłustej warstwy i dobrze się wchłania. Jest odpowiedni dla osób chorych na cukrzycę.

Opakowanie ma pojemność 75 ml.

*92% kobiet przyznało, że krem poprawił stan popękanych pięt w ciągu nocy (test przeprowadzony pośród 231 kobiet; Niemcy i Włochy, 2005)

How to use

SPOSÓB UŻYCIA:

Zaaplikuj krem na popękane i zniszczone miejsca na stopach przed pójściem spać i obudź się z piękniejszymi, bardziej miękkimi i gładkimi stopami.

 

How it works

COMPEED®Krem na noc na popękane pięty regeneruje nawet mocno popękaną skórę. Zawiera specjalnie  połączenie mocznika i kwasu mlekowego, dzięki czemu szybko poprawia wygląd pięt.

 

 • Potwierdzone działanie już po 1 nocy*

 • Nie pozostawia tłustej warstwy i dobrze się wchłania

 • Odpowiedni dla osób chorych na cukrzycę

 • Poprawia wygląd paznokci

 

*92% kobiet przyznało, że krem poprawił stan popękanych pięt w ciągu nocy (test przeprowadzony pośród 231 kobiet; Niemcy i Włochy, 2005)

Q & A

Czym są popękane pięty?
Popękane pięty są szczelinami w zrogowaciałej części naskórka, sięgającymi czasem nawet do skóry właściwej. Nieleczone, mogą powodować ból, krwawienie, a nawet zakażenie. Diabetycy są szczególnie narażeni na występowanie tego stanu ze względu na gorsze nawilżenie, neuropatię czy słabsze krążenie.

Co może powodować pękanie pięt?
Do głównych przyczyn występowania popękanych pięt należą: naturalnie sucha skóra, nadwaga (której efektem jest nadmierny ucisk na stopy), zmiany związane ze starzeniem się (m.in. zmniejszona produkcja sebum) oraz niedobór składników odżywczych, takich jak żelazo, wapń, witaminy A i E, kwasy Omega 3 czy cynk.

Jak zapobiegać powstawaniu popękanych pięt?
Odsłonięte pięty są narażone na pękanie, szczególnie podczas noszenia odkrytego obuwia. W takim przypadku, nawilżanie stóp kremem COMPEED® 2 razy dziennie pomaga zapobiec rozwojowi pęknięć. Jeśli objawy nie znikną, skontaktuj się z podiatrą.

Jak działają poszczególne główne składniki kremu?
10% mocznik nawilża głębsze warstwy naskórka i zatrzymuje wilgoć, a kwas mlekowy usprawnia jego wchłanianie, usuwając zalegające warstwy zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu Twoja skóra może poczuć się młodsza. Obie substancje występują naturalnie w ludzkim organizmie, stąd są odpowiednie nawet dla bardzo wrażliwej skóry.

Dlaczego krem COMPEED ® jest stosowany na noc?
Noc jest najlepszą porą na stosowanie kosmetyków o charakterze odżywczym, regenerującym i odmładzającym, ze względu na to, iż właśnie gdy śpimy podział komórek następuje najszybciej, a cenne substancje wchłaniają się lepiej niż w ciągu dnia. Opowiada za to tzw. chronobiologia skóry- w ciągu dnia skóra broni się przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, podczas gdy w nocy następuje jej regeneracja.