COMPEED® Halluksy

COMPEED® Halluksy
COMPEED® Halluksy

COMPEED® na halluksy

Halluksy to nieestetyczne występy kostne powodowane przez wygięte paluchy. Jeśli masz halluksy, nie musimy mówić jak bolesne potrafią być. Na szczęście, COMPEED® Plastry na halluksy posiadają specjalny kształt, łatwo okalający stopę aby natychmiast uśmierzyć ból wywołany uciskiem i ocieraniem zabezpieczając przed powstaniem pęcherzy oraz stwardniałej skóry na halluksach.

Symptoms

Halluks jest zniekształceniem kości, które powoduje obrzęk wokół zewnętrznej części stawu łączącego paluch ze stopą. Paluch ostro wygina się w tym punkcie do środka, w wyniku czego tworzy się nieestetyczny występ kostny. Ucisk obuwia powoduje zgrubienie skóry i znajdujacych się pod nią tkanek, przy czym występ kostny często staje się obrzęknięty i bolesny. Osoby z halluksami mogą zmieniać sposób chodzenia, aby zmniejszyć dyskomfort. Halluksom towarzyszy występowanie innych schorzeń, np.: ból kręgosłupa, ból kończyn dolnych, zmieniona, zrogowaciała skóra i pęcherze.

Treatment

Jedynie operacja jest w stanie całkowicie wyeliminować problem. Na szczęście, można minimalizować ucisk i tarcie tej części stopy. Plastry COMPEED® na halluksy natychmiast chronią skórę przed dalszym ocieraniem i uciskiem zapobiegając tworzeniu się pęcherzy oraz twardnieniu skóry.

Zapobieganie

Możliwe jest opóźnienie procesu tworzenia się halluksów poprzez właściwe dbanie o stopy. Unikaj niepotrzebnego ucisku nosząc wygodne buty, szczególnie ważne są okolice palców. Gdy okazja wymaga założenia bajecznych szpilek, chroń miejsca narażone na powstanie halluksów używając hydrokoloidowych Plastrów na halluksy, które zredukują ucisk.