COMPEED® Odciski

Obejrzyj nasze filmy z udziałem wykwalifikowanego podiatry, w których znajdziesz informacje na temat objawów, leczenia oraz zapobiegania odciskom.

Beverley Ashdown, specjalistka chorób stóp, dyplomowany podiatra (S.R.Ch., M.Ch.S., M.Pod.A., D.Pod.M., H.P.C.) otrzymała od producenta produktów COMPEED® wynagrodzenie za porady i wkład w przygotowanie filmu. Jeśli jesteś zaniepokojony stanem swoich stóp, skontaktuj się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu lub lekarzem podiatrą. Diabetycy powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu.

Symptoms

Odcisk to zgrubiałe miejsce na skórze, które pojawia się w wyniku ucisku, zazwyczaj na wypukłości kostnej. Organizm zawsze stara się chronić przed uszkodzeniem, dlatego skóra staje się grubsza. Odciski powodują ból przy ucisku. Na odcisku znajduje się ciemniejszy obszar skóry, który często błędnie określa się jako rdzeń. Jest to jądro, czyli obszar zbitej skóry w kształcie odwróconego stożka, na które działa największy ucisk i pojawia się ból. Twarde odciski mogą pojawić się w dowolnym miejscu stopy – mogą być twarde lub miękkie. Odciski mogą pojawić się między palcami, w miejscu, w którym dwa stawy ocierają się o siebie. Odciski ziarniste nieco się od nich różnią – występują zazwyczaj w niewielkich zgrupowaniach na podeszwie stopy i są odczuwane podobnie jak mały odprysk szkła. Nie są koniecznie powiązane z uciskiem – mogą się do nich przyczyniać suchość i tarcie.