Skip to main content

Zapobieganie pęcherzom

Zapobieganie pęcherzom

Porady i wskazówki, jak nie dopuścić do powstania pęcherza na stopie

Pęcherz na stopie: może być źródłem wyjątkowego dyskomfortu. Z tego powodu lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli Twoje stopy mają skłonności do pęcherzy, zapobiegając im, warto zwrócić uwagę na kilka prostych punktów.

Odpowiednie obuwie

  • Przy wyborze nowych butów, zwróć uwagę na to, czy nie są zbyt wąskie i czy place mają w nich dostatecznie dużo miejsca.
  • Nowe buty nie powinny też byćza szerokie –w przeciwnym wypadku stopa nie będzie dostatecznie ustabilizowana i szybko pojawią się pęcherze na piętach.
  • Przed ważnymi okazjami (wesele, studniówka itp.) nowe buty powinny zostaćporządnie rozchodzone.
  • Przed wędrówkami polecamy już wcześniej zacząć nosić wybrane buty na co dzień.
  • Kiedy częściej zmieniasz buty, zapobiegasz uciskaniu tych samych miejsc za każdym razem.

Noszenie właściwych skarpet

  • Źle dopasowane skarpety, tworząc fałdki i obcierając stopę, sprzyjają powstawaniu pęcherzy.
  • Zwróć więc uwagę na to, czy Twoje skarpety są wystarczająco dopasowane.
  • Do zajęć sportowych nadają się szczególnie bezszwowe sportowe skarpety.
  • W związku z tym, że w wilgotnym otoczeniu pęcherze tworzą się szybciej, należy – szczególnie podczas ćwiczeń sportowych i wędrówek – nosić buty i skarpety z oddychających materiałów.
  • Warto również mieć ze sobą kilka par czystych skarpet na zmianę.

Zapobieganie przy użyciu sztyftu przeciwko pęcherzom i plastrów na pęcherze.

Kiedy zakładasz nowe lub długo nienoszone buty, planujesz wędrówkę, uprawianie sportu lub wyjście na imprezę w butach na obcasach, zabezpiecz wrażliwe miejsca, sięgając po COMPEED® Sztyft przeciw pęcherzom.

Przy silniejszym ucisku pomogą stosowane profilaktycznie COMPEED® Plastry na pęcherze. Dobrze jest mieć je zawsze w torebce.

Plastry COMPEED® nie służą jednak tylko w celu zapobiegania: Dzięki hydrokoloidowej technologii wspomagają proces gojenia rany dzięki czemu pęcherz goi się szybciej niż przy stosowaniu tradycyjnego plastra*.  Dlatego plastry COMPEED® są idealne również do stosowania na pęcherze. Dowiedz się więcej pod „Pęcherz na stopie – co robić?

* Źródło: Steinkraus, V., 2008, Randomized, Evaluator- Blind, Parallel Group, clinical Study to Evaluate the Efficacy of COMPEED® Blister Plaster vs. Traditional Universal Plaster in the Treatment of Foot Blisters.

Odkryj plastry na pęcherze!

Natychmiastowa ulga w bólu i ucisku.  Przyspiesza gojenie się ran.