Opryszczka

Szybkie i dyskretne zaleczanie ran dzięki technologii hydrokoloidowej

4 min przeczytane
Szybkie i dyskretne zaleczanie ran dzięki technologii hydrokoloidowej Szybkie i dyskretne zaleczanie ran dzięki technologii hydrokoloidowej Szybkie i dyskretne zaleczanie ran dzięki technologii hydrokoloidowej

Plaster na opryszczkę Compeed® stanowi nie tylko skuteczną i bezpieczną alternatywę dla klasycznych kremów na opryszczkę. Dodatkowo ochrania on ranę, ogranicza powstawanie strupów, zapobiega zakażeniom i dyskretnie zakrywa widoczne objawy opryszczki.

Wystarczy raz zarazić się wirusem opryszczki pospolitej, a nie uwolnimy się od niego już do końca życia. Zupełne pozbycie się wirusa opryszczki z organizmu nie jest obecnie możliwe. Dlatego leczenie opryszczki ma zwykle na celu złagodzenie towarzyszących jej objawów i przyspieszenie gojenia się ranek – przeważająco mało twarzowych.

Kremy czy plastry? Które preparaty przychodzą z pomocą?

W leczeniu opryszczki stosuje się zazwyczaj kremy przeciwwirusowe z aktywnymi składnikami z grupy cyklowiru (głównie acyklowir). Badanie przeprowadzone wśród pacjentów z opryszczką na zlecenie Compeed® wskazuje jednak na coś innego: jedna trzecia wszystkich dotkniętych chorobą jest niezadowolona z działania kremów przeciwwirusowych (33%)1. Jest wiele powodów: krem trzeba nakładać kilka razy dziennie, na twarzy widać go wyraźnie, do tego istnieje ryzyko „rozmazania”. Krem nie może mieć kontaktu z błoną śluzową. Co więcej, nie zapewnia wystarczającej ochrony miejsca występowania opryszczki przed czynnikami zewnętrznymi2. Prawdziwą alternatywą, oznaczającą dodatkowe korzyści, jest właśnie plaster na opryszczkę Compeed®.

KORZYŚCI PLASTRY NA OPRYSZCZKĘ COMPEED® PREPARATY PRZECIWWIRUSOWE STOSOWANE ZEWNĘTRZNIE
Przebadany klinicznie
Przyspiesza gojenie opryszczki
Ulga w bólu, swędzeniu i pieczeniu
Fizycznie chroni ranę
Zakrywa opryszczkę
Higieniczny, chroni przed rozsiewaniem wirusa
Jedna aplikacja działa do 12 godzin
Redukuje dyskomfort
Łagodzi poczucie zakłopotania przy innych
Uniemożliwia dotykanie rany

Plaster na opryszczkę Compeed®: dyskretny i łatwy w użyciu

Opryszczka powoduje nie tylko dyskomfort. Jest również, niestety, łatwo zauważalna. W niektórych przypadkach wiąże się z tak dużym dyskomfortem, że pacjenci wolą w ogóle nie wychodzić z domu, gdy wystąpią objawy. Plastry na opryszczkę Compeed® wszystkie te zmartwienia odsyłają w przeszłość. Można je po prostu zakryć szminką lub makijażem i sprawić, że stanie się niewidoczny. Plaster na opryszczkę Compeed® dostosowuje się do ruchów twarzy i bezpiecznie przylega do skóry nawet przez 12 godzin.

Zdecydowana większość użytkowników plastrów (83%) potwierdziła chęć ponownego zakupu w przyszłości1.

Opryszczka goi się szybko, z mniejszą liczbą strupów

Po zakończeniu skutecznego leczenia osoby dotknięte chorobą mogą spodziewać się krótszych epizodów opryszczki w przyszłości oraz znacznej ulgi w bólu i swędzeniu1. W jednym z przeprowadzonych badań naukowych porównano działanie plastra na opryszczkę Compeed® z działaniem kremu z acyklowirem 5%. Wyniki potwierdziły, że plaster redukuje intensywność oraz czas trwania objawów opryszczki, i jest tak samo skuteczny jak krem przeciwwirusowy2,3. Plaster na opryszczkę Compeed® działa bez środka farmakologicznego, a warstwa hydrokoloidowa w niezwracającym uwagi opatrunku wspomaga naturalne procesy gojenia się rany. Wszystko dzieje się zgodnie z koncepcją leczenia ran w wilgotnym środowisku i zapewnia szybkie gojenie się pęcherzyków. W rezultacie, w procesie gojenia powstaje znacznie mniej strupów niż w przypadku zastosowania kremu na opryszczkę2.

Optymalna ochrona przed infekcjami

Plaster przylega niczym dodatkowa warstwa skóry na miejscu opryszczki, chroni ją przed zarazkami, brudem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Jednocześnie stanowi barierę, która może zapobiec przenoszeniu wirusów opryszczki (wysoce zakaźnych) na inne osoby. Uczestnicy badania byli również przekonani do funkcji ochronnych plastra3.

W porównaniu do liczby osób stosujących krem przeciwwirusowy, zauważalnie więcej respondentów stosujących plastry zgłosiło, że leczenie:

  • chroni ranę przed zewnętrznymi wpływami środowiska (np. promieniowanie słoneczne, zimno czy wiatr),
  • uniemożliwia dotknięcie rany ręką i
  • pomaga ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa opryszczki po twarzy i chronić inne osoby przed przenoszeniem.

Źródła

1

1 Dynamika IG. Badanie nad sposobami użytkowania i postawami oraz insighty dot. zakupów— Compeed — UK DE ES. 2019

2

Karlsmark T, Goodman JJ, Drouault Y, Lufrano L, Pledger GW, Cold Sore Study G. Randomizowane badanie kliniczne porównujące plaster na opryszczkę Compeed z 5% kremem acyklowirowym w leczeniu opryszczki wargowej. J Eur Acad Dermacol Venereol. 2008; 22 (10): 1184-92.

3

Johnson & Johnson Produkty konsumenckie i z segmentu higieny osobistej na całym świecie. Raport z badania klinicznego: Randomizowane badanie kliniczne porównujące plastry na opryszczkę Compeed z kremem Zovirax 5% w leczeniu opryszczki wargowej. 2008.