Porady dotyczące leczenia modzeli Porady dotyczące leczenia modzeli Porady dotyczące leczenia modzeli
Modzele

Porady dotyczące leczenia modzeli

Modzele

Modzele, tak jak odciski, są zrogowaciałymi obszarami skóry, lecz często są one szersze od odcisków i znajdują się na podeszwie stopy. Czytaj dalej, jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak leczyć modzele przy pomocy produktów Compeed®.

Modzele

Jak leczyć i usuwać modzele

Przeczytaj artykuł

Modzele - Często zadawane pytania

Co to jest modzel?

Modzele są to obszary stwardniałej, żółtej skóry, często występujące na pięcie lub śródstopiu. Modzele są zwykle większe od odcisków i mają mniej wyraźny kształt.

Jak leczyć modzele? Jak usunąć modzele?

Najpierw należy odciążyć i nawilżyć modzelowatą skórę. Warto zastosować plaster Compeed na zrogowacenia , aby złagodzić nacisk, nawilżyć skórę i zapewnić natychmiastowe złagodzenie bólu.

Jak powstaje modzel?

Wielokrotne tarcie, nacisk i rozkład ciężaru mogą sprzyjać rozwojowi modzeli, podobnie jak noszenie butów na wysokim obcasie, co powoduje przeniesienie całej masy ciała na śródstopie.

Jak zapobiegać modzelom?

Aby zapobiec powstawaniu modzeli, należy złuszczyć skórę i nawilżyć ją kremem do stóp. Pozwoli to usunąć stare komórki skóry zanim stwardnieją.

Dobrym rozwiązaniem jest również ochrona stóp przed otarciem, zwłaszcza przed założeniem butów na wysokim obcasie, które powodują przeniesienie dodatkowego ciężaru na śródstopie.