Jak radzić sobie z odciskami - porady Jak radzić sobie z odciskami - porady Jak radzić sobie z odciskami - porady
Odciski

Jak radzić sobie z odciskami - porady

Odciski

Jeżeli na skórze Twoich stóp obecne są wystające ponad jej powierzchnię zgrubienia lub zrogowaciałe obszary, wrażliwe na dotyk lub powodujące ból, prawdopodobnie są to odciski. Dowiedz się więcej o dostępnych opcjach leczenia odcisków na stopach i o tym, jak Compeed® może Ci pomóc.

Odciski

Jak zapobiegać powstawaniu odcisków?

Przeczytaj artykuł
Odciski

Leczenie i usuwanie odcisków. Od czego zacząć?

Przeczytaj artykuł

Odciski - Często zadawane pytania

Co to jest odcisk?

Odciski są to powierzchnie zgrubiałej skóry na stopach, często bolesne przy nacisku.

Jak powstaje odcisk na stopach? Przyczyny powstania odcisku

Odciski są spowodowane szorowaniem i tarciem o powierzchnię kości w wyniku noszenia źle dopasowanego obuwia. Skóra na stopie ulega zgrubieniu w reakcji ochronnej na nacisk i tarcie.

Jak wyleczyć odciski?

Najpierw należy zmniejszyć nacisk i nawilżyć miejsca poddawane naciskowi na stopie. W tym celu można przykleić plaster chroniący przed szorowaniem i tarciem. Plastry Compeed na odciski zawierają specjalny żel, który pomaga usunąć odcisk i jednocześnie zapewnia natychmiastową ulgę w bólu.

Jak zapobiegać odciskom?

Aby zapobiec odciskom, należy najpierw zmniejszyć nacisk na stopy i nawilżyć je, zwłaszcza przed założeniem ciasnego obuwia. Zastosowanie plastra hydrokolidowego, takiego jak plastry Compeed na odciski, może również zmniejszyć ucisk i utrzymać naturalne nawilżenie.