Pęcherze

Plastry hydrokoloidowe: na pęcherze najlepsze, to udowodnione.

6 min przeczytane
Plastry hydrokoloidowe: na pęcherze najlepsze, to udowodnione. Plastry hydrokoloidowe: na pęcherze najlepsze, to udowodnione. Plastry hydrokoloidowe: na pęcherze najlepsze, to udowodnione.

Pęcherze są powszechnymi dolegliwościami skóry, wystarczy jeden pęcherz, by popsuć cały dzień. Najlepszym sposobem na szybkie wyleczenie pęcherzy i powrót do aktywności jest zastosowanie specjalistycznych plastrów z warstwą ochronną. Udowodniono, że hydrokoloidowe plastry na pęcherze systematycznie przewyższają standardowe plastry, jeśli chodzi o zapewnienie ulgi w bólu, czas gojenia, to, jak długo pozostają na miejscu, działanie amortyzujące warstwy ochronnej oraz zadowolenie użytkownika. Podczas niedawno przeprowadzonego w wielu krajach badania1 naukowcy porównali skuteczność hydrokoloidowych plastrów na pęcherze Compeed oraz plastrów standardowych, jeśli chodzi o leczenie pęcherzy na stopach. Poniżej znajdziesz informacje, z których dowiesz się, dlaczego plastry hydrokoloidowe zapewniają lepszą, w porównaniu ze standardowymi – ulgę w bólu w leczeniu bolesnych pęcherzy.

Plastry hydrokoloidowe a plastry standardowe: wyniki mówią za siebie

Rozchodzenie nowych butów nie powinno oznaczać życia z bolesnym i często poważnym uszkodzeniem skóry. Zakładanie nowej pary butów, podobnie jak uprawianie sportu, należy do głównych przyczyn pojawiania się pęcherzy, w szczególności tych powstałych wskutek tarcia. Bez względu na przyczynę, to właśnie plastry hydrokoloidowe okazują się najlepszym sposobem leczenia irytujących pęcherzy. Pora przekonać się, dlaczego plastry na pęcherze Compeed przewyższają standardowe plastry w każdej kategorii badania1:

Niezależnie czy kochasz trekking, czy lubisz pracować w ogrodzie, bolesne pęcherze na stopach mogą skutecznie uprzykrzyć ulubione zajęcia. Plastry hydrokoloidowe Compeed są najlepsze na pęcherze. Ulga w bólu, którą zapewniają, jest o 20% większa w porównaniu do plastrów standardowych1

Co więcej, osoby cierpiące z powodu pęcherzy, podczas leczenia za pomocą plastrów COMPEED® zgłaszały natychmiastową ulgę w bólu, która była znacznie szybsza niż w przypadku zwykłych plastrów.

Długotrwała przyczepność

Ostatnią rzeczą, o której chcesz pamiętać w podróży, jest zmienianie plastra, i to kilka razy w ciągu dnia. Badanie wykazało1, że specjalistyczne plastry z warstwą ochronną Compeed pozostają na miejscu aż dwa razy dłużej od standardowych odpowiedników. Właśnie po to je tak zaprojektowaliśmy, bo rzadsza zmiana plastra oznacza szybsze gojenie. Hydrokoloidowe plastry na pęcherze to zdecydowanie lepszy wybór.

Czas na wygojenie

Opróżnianie czy przekłuwanie pęcherza wiąże się z ryzykiem infekcji. Dlatego, jeśli chcemy, by zagoił się jak najszybciej, należy go pozostawić w stanie nienaruszonym, tak długo, jak to możliwe. Panuje błędne przekonanie, że jeśli skóra jest pęknięta, to pęcherzowi powinno się zapewnić kontakt z powietrzem, by przyspieszyć gojenie. Tymczasem potrzebne jest do tego bardziej wilgotne środowisko. Zaletą plastrów Compeed jest to, że w przeciwieństwie do plastrów standardowych, oferują one środowisko optymalne dla procesu gojenia. Wchłaniają nadmiar płynu, wspomagając tym samym naturalny proces gojenia się ran.

Warstwa ochronna

Specialistyczne plastry Compeed zapewniają większy komfort w sytuacjach, w których najbardziej go potrzebujesz. Statystyki mówią same za siebie: niemal 2x więcej ankietowanych osób oceniło hydrokoloidową warstwę amortyzacji w plastrach Compeed jako znakomitą, w porównaniu do liczby użytkowników zwykłych plastrów. Ocenę znakomitą przyznało aż 73,4% użytkowników plastrów hydrokoloidowych. W przypadku plastrów standardowych, wartość ta wyniosła 38,8%1.

Zadowolenie

Badanie wykazało, że 94% uczestników cierpiących z powodu pęcherzy było w ogólnym odczuciu bardziej zadowolonych z działania specjalistycznych plastrów amortyzujących (w gronie stosujących plastry standardowe 75% wyraziło taką opinię). Prawie wszyscy (98%) biorący udział w badaniu stwierdzili, że poleciliby plastry hydrokoloidowe bliskim i znajomym.

Źródła

1

Artus-Arduise C (2020) : Plastry hydrokoloidowe na pęcherze a standardowe plastry do leczenia pęcherzy na stopach, w kontekście użytku codziennego: porównawcze badanie lepszej skuteczności (nierandomizowane, międzynarodowe)