Skip to main content

Co pomaga w walce
z opryszczką

Postępowanie z opryszczką

Przede wszystkim należy ustalić, że samej opryszczki, czyli wirusa, który powoduje infekcję, nie da się wyleczyć. Jednak pęcherzyki opryszczki, które powstają przy jej nawrocie i zwracają na siebie uwagę lekkim mrowieniem w okolicy ust,
a następnie zaczerwienieniem i obrzękiem, można leczyć.

Czy opryszczkę można wyleczyć?

Jak już wspominaliśmy, na wirus opryszczki nie można nic poradzić. Wirus, który raz dostał się do organizmu, niestety już nie zniknie. Wirus jest zatem nie do zlikwidowania.

Domowe sposoby walki z opryszczką

Istnieje wiele domowych metod i środków, które mogą przynieść ulgę osobom cierpiącym na opryszczkę. Przeczytaj o nich i poznaj ich działanie.

  • Miód. Znany ze swego antybakteryjnego, wspomagającego leczenie ran działania już od stuleci. Według wielu osób działa też po nałożeniu na powstające pęcherze.
  • Olejek drzewa herbacianego. Olejek drzewa herbacianego to klasyczny domowy sposób na opryszczkę. Ostrożnie przyłóż łagodzący stan zapalny olejek (dostępny w drogerii lub aptece) przy pomocy nasączonego wacika na zmienione miejsce.
  • Czosnek. Odrobinę nieprzyjemny dla nosa, jednak przez wiele osób doceniany jako skuteczny środek do stosowania na opryszczkę. Przyłóż świeżo przekrojony ząbek czosnku do pęcherzyka we wczesnym stadium opryszczki.
  • Goździki. Na czym polega sekret goździków? Są bogate w antyoksydanty i substancje przeciwwirusowe. Nałóż płyn
    z rozgniecionego goździka na zmienione przez opryszczkę miejsce.
  • Melisa lekarska. Melisa lekarska skutecznie łagodzi objawy opryszczki. Kremy zawierające melisę redukują obrzęk
    i zaczerwienienie.

Stosowanie plastrów na opryszczkę

COMPEED® Niewidoczne plastry na opryszczkę leczą* opryszczkę na każdym etapie jej rozwoju oraz łagodzą wszystkie objawy, takie jak mrowienie, świąd, pieczenie i ból. Dodatkowo COMPEED® Plastry na opryszczkę sprawiają, że pęcherzyk staje się niemal niewidoczny. Plastry działają niczym ochronna tarcza, zmniejszając ryzyko zarażenia przez ranę. Wspomagają gojenie się rany
i umożliwiają szybkie higieniczne i niewidoczne postępowanie z nawrotem opryszczki.

* Leczenie zmian opryszczkowych.

Zapobieganie pęcherzykom opryszczki jeszcze przed ich wystąpieniem

Najlepszym sposobem w walce przeciw pęcherzykom jest podjęcie działań zapobiegających ich pojawieniu się. Nie możesz zwalczyć wirusa opryszczki, ale możesz dowiedzieć się, jak uniknąć jej nawrotu.