Skip to main content

Spraw, by opryszczka na ustach stała się niewidoczna – nałóż swój ulubiony makijaż

Porady makijażowe na każdą okazję

Pierwsza randka, rozmowa kwalifikacyjna, zaproszenie na urodziny… Jest mnóstwo okazji, podczas których nawrót opryszczki to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujesz. Ale nie musisz ukrywać się w domu. Aby Ci pomóc, zebraliśmy porady dotyczące makijażu, dzięki którym z łatwością zamaskujesz opryszczkę.

Jak prawidłowo nałożyć makijaż, gdy na ustach pojawi się opryszczka?

Aby chronić swoje produkty do makijażu przed wirusem opryszczki i jednocześnie zadbać o opatrunek na pęcherzyki, użyj niewidocznego plastra na opryszczkę COMPEED®. Odpowiednio użyty plaster trzyma się do 12 godzin*, a Ty możesz bez problemu nałożyć ulubiony makijaż.

W badaniu klinicznym z udziałem 174 uczestników u 25% badanych plaster utrzymywał się na skórze przez 12 godzin lub dłużej.
W indywidualnych przypadkach czas ten może się różnić.

Porady makijażowe na każdą okazję

Oprócz porad makijażowych, takich jak makijaż wieczorowy czy do biura, udzielimy Ci kilku porad i wskazówek, jak w bezpieczny sposób połączyć makijaż z plastrem na opryszczkę.

Makijaż na usta można nałożyć na pęcherzyki opryszczki, tylko gdy są one zabezpieczone plasterkiem

Twoja opryszczka jest najbardziej zaraźliwa wówczas, gdy pęcherzyk pęknie i wydostanie się z niego płyn. Nałożenie makijażu i korektora lub pudru w takiej sytuacji sprawi, że wirusy przeniosą się na puszek czy gąbeczkę do pudru itp. A efekt? Twoja opryszczka będzie mogła bez trudu rozprzestrzeniać się dalej. Również w przypadku zamkniętego pęcherzyka czy strupa lepiej zachować ostrożność i zawsze stosować plastry przed nałożeniem makijażu.

Podkład

Jako bazy pod makijaż użyj tych samych produktów, co zazwyczaj. Nałóż bazę lub podkład jak zwykle – równomiernie rozprowadź go na całej twarzy, najlepiej przy pomocy gąbeczki.

 

WAŻNE. Zwróć uwagę, czy plaster pokrywa całą ranę i czy brzegi są dobrze doklejone.

Matowienie i utrwalenie

Utrwal podkład pudrem. Puder zmatowi błyszczące miejsca i sprawi, że skóra zyska jednolity wygląd.

 

WSKAZÓWKA. Nałożenie makijażu na odpowiednio naklejony plaster na opryszczkę nie ma wpływu na procesy gojenia się pęcherzyków opryszczki ani na utrzymanie plastra na skórze. Możesz też bez problemu w każdym momencie poprawić makijaż.

Lekki makijaż na co dzień

W naturalnej codziennej stylizacji nie powinno zabraknąć niewielkiej ilości maskary i delikatnego cienia do oczu, np. w odcieniu beżu. Róż w naturalnym odcieniu doda zdrowej świeżości na policzkach.

 

WSAZÓWKA. Osłonięte plastrem usta najlepiej będzie pomalować nadającą lekki kolor (np. delikatnie różową) pomadką ochronną. Dzięki temu zyskają one naturalny połysk, który optycznie odsunie plaster na drugi plan.

Gotowa na imprezę? Makijaż wieczorowy

Robiąc makijaż wieczorowy, możesz postawić na mocniejsze akcenty. Czerwone usta, mocno podkreślone oczy, uroczy uśmiech – to idealny sposób, aby opryszczka stała się niemal niewidoczna, a Twoje wieczorne wyjście było udane.

 

WSKAZÓWKA. Jeśli zamierzasz użyć mocniejszego odcienia pomadki, polecamy, szczególnie przy opryszczce, użyć konturówki. Zapobiegnie to rozmyciu się pomadki
i wspaniale podkreśli kształt ust. Usta obwiedzione konturówką wypełnij możliwie najbardziej zbliżonym odcieniem pomadki. Pomadkę możesz nakładać na plasterek tak, jak ci najwygodniej – bezpośrednio lub przy pomocy pędzelka.

Stylizacja biznesowa

Aby wywrzeć wrażenie pewnej siebie i poważnej osoby, powinnaś wybrać stosowny, klasyczny makijaż. Jaskrawe kolory czy zbyt gruba warstwa podkładu sprawią, że będziesz wyglądała nienaturalnie. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy w pracy postaw jedynie na wybrane akcenty kolorystyczne. Klasyczny kok, jak u baletnicy, lub eleganckie wysokie upięcie dopełnią biznesowej stylizacji.

 

WSKAZÓWKA. Mocniejszy ton błyszczyka, np. brunatno-pomarańczowy, zapewni świeży wygląd cery i pokryje zaczerwienienia na ustach. Pozostań wierna własnemu stylowi.

Odpowiedni demakijaż – oczyszczanie twarzy

Możesz zmyć twarz i usta tak jak zazwyczaj, za pomocą ulubionego płynu do demakijażu. Uważaj jednak, aby nie odkleić plastra na opryszczkę, ponieważ w ten sposób do rany mógłby przedostać się płyn do demakijażu.

 

WAŻNE. Plaster należy zastąpić nowym dopiero wtedy, kiedy sam zacznie się odklejać od skóry. Aby usunąć plaster, rozciągnij go delikatnie wzdłuż skóry, jednocześnie odklejając. Nie używaj ponownie tego samego plastra (mogłoby to spowodować infekcję i rozprzestrzenianie się wirusa).